Duyurular

21. YM1KT GELENEKSEL TEKİRDAĞ FIELD DAY ETKİNLİĞİ

TRAC Tekirdağ şubesi olarak bu yıl 21.kez düzenlediğimiz FIELD DAY etkinliğimiz için her yıl olduğu gibi bütün Amatör telsizcilere ve Amatör telsizciliği merak edenlere genel çağrımızdır. Amacımız, Radyo amatörlerini ve meraklılarını bir araya getirmek, bilgi paylaşımı sağlamak, kurulan istasyonlar üzerinden her sınıf radyo amatörü ve radyo amatörlüğüne hevesli arkadaşlarımızı mümkün olan bütün frekanslarda ve mod türlerinde görüşmeler yaptırarak pratik kazanmalarını sağlamaktır. Faaliyetimiz sadece bununla kalmayıp eğer gönüllü arkadaşlarımız olursa radyo amatörlerini ilgilendiren konularda sunum, konferans ya da örnekleme usulü pratik uygulamalar konusunda da tarafımızdan destek sağlanacaktır. Bunlar en basitinden bir konektörün anten kablosuna nasıl bağlanacağından tutun da, yeni çıkan bir Log programın nasıl işletileceği ya da daha önceden imal etmiş olduğumuz (home made)her türlü Amatör telsizcilik Ekipmanının sergilenmesi şeklinde de olacaktır.

Her yıl olduğu gibi gelen radyo amatörlerinin ve firmaların katılımı ile bitpazarı ve satış stantları kurularak amatör telsiz Ekipmanlarının uygun fiyatla temini sağlanacaktır.

Faaliyetin yapılacağı TEKİRDAĞ ATATÜRK KENT ORMANI piknik alanı İstanbul istikametinden Tekirdağ’a giriş yönünde sağ tarafındadır. İşletmesi Namık Kemal üniversitesine geçtikten sonra gerekli tadilatlar yapılarak yenilenmiştir. Su, tuvalet problemi yoktur ancak mangal yakmak için belirli yerler tahsis edilmiştir.

Uzun yoldan gelen değerli misafirlerimiz bir günlük etkinliğimizde geri dönüş trafiğini hesaplayarak,  etkinliğimizde kısıtlı zaman geçirmek zorunda kalmaktadırlar. Bu sebeple birlikte daha uzun vakit geçirmek için  17 Haziran cumartesi akşamı kamp kurup hafta sonunu birlikte geçirmeyi ve uzun sohbetlere zaman bırakmayı düşündük. Katılımcıların solar sistem, akü ve jeneratör sistemlerini çadır uyku tulumu sağlık seti kamp masa sandalye vs. getirmeleri önemle duyurulur.

Yiyecek ihtiyacı için herkesin kendine göre hazırlıklı gelmesi veya yakınlardaki alışveriş merkezi ve diğer dükkanlar dan temin etmesi tavsiye olunur. Çay kahve ihtiyacı da elektrikli semaver ile gün boyu şubemiz tarafından giderilmektedir. Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ya da öneride bulunmak isteyen arkadaşlar için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın telefonları aşağıda olduğu gibidir.

Saygılarımızla.

BAŞKAN:     TA1TI TAMER İŞGEN  0541 696 9280

BAŞKAN YARDIMCISI : ALPEREN ÇAVUŞLU 0 542 734 73 08

SEKRETER: TA1TF   TUFAN TUNA    0532 437 2310

SAYMAN :   TA1EE   ARİF AKYOL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ: TB1HSV ŞEVKİ VARTEMEL 0532 524 9586

VHF RÖLEMİZ  145.600 MHZ TON:77

UHF RÖLEMİZ 439.425 MHZ  TON 77

 SİMPLEKS FREKANS :145.425 MHZ